Implantologická konzultácia

Home / Implantologická konzultácia

Implantologická konzultácia alebo „špeciálna konzultácia“ zohráva dôležitú úlohu pri vývoji liečby zubných implantátov. Predstavuje mimoriadne dôležitú fázu, v ktorej implantologickí odborníci preskúmajú kľúčové prvky, ako napríklad:

  • Celkový zdravotný stav
  • Zdravotný stav zubov
  • Vaše želania, potreby a očakávania od liečby.

Aby sme diagnostikovali poruchy alebo existujúce poruchy na úrovni zubov, vykonáme niekoľko dôležitých vyšetrení, všetko v digitálnom formáte (minimálna dávka žiarenia), ako napríklad:

  • 2D – panoramatický röntgen (Orthopantomografia) alebo v závislosti od prípadu laterálna cefalometria (röntgen cefalometrie)
  • Röntgenové vyšetrenie (retroalveolárne)
  • 3D – zubná tomografia (CBCT – počítačová tomografia s kónusovým lúčom) vo vhodnej veľkosti (5x5cm, 8x5cm, 8x8cm, 13x8cm, 13x15cm)
  • Diagnostické fotografie
  • Študijné modely – casting (klasický) alebo počítač (digitálny)

Po správnej diagnóze vypracujeme liečebný plán. Bude vždy prispôsobená klinickému stavu, ale aj potrebám pacienta, ponúka hlavnú voľbu, ako aj alternatívne možnosti, bez akýchkoľvek kompromisov. Aj keď je rozpočet na ošetrenie mimoriadne dôležitý, je dobre známe, že stomatologické ošetrenie sa môže v jednotlivých prípadoch líšiť, pričom každý z nich má špecifické vlastnosti, ktoré sú podmienené väčšinou požadovanou alebo odporúčanou kvalitou zubného materiálu, ako aj skúsenosťami odborníka alebo zložitosťou postupu…

V závislosti od existujúcich porúch sa naši špecialisti priblížia k interdisciplinárnemu klinickému prípadu, aby sa dosiahlo perfektné načasovanie medzi rôznymi špecializáciami zubného lekárstva.

V tejto situácii kombinujeme tieto typy implantátov s 2 špeciálnymi implantátmi, zygomatickými, vloženými do zadnej časti maxilárnej kosti.

V kapitole „Špeciálne implantologické techniky“ alebo „Pokročilá implantológia“ Doktori v One Day Teeth s.r.o. maju niekoľko národných, dokonca európskych premiér svoich prac. Naši špecialisti majú takmer dve desaťročia rozsiahle skúsenosti v zubnej implantologii a úspešne liečia tisíce pacientov.

Zubná implantologia nemusí znamenať samotný implantát: znamená to estetiku a protetiku, môže to znamenať aj ortodonciu, keď sú zuby nesprávne zarovnané, parodontológia, pretože implantáty do dutiny ústnej s periodontálnymi chorobami (infekcia) nevkladáme a často to znamená chirurgický zákrok, keď maxilárne kosti sa atrofovali a je potrebná regenerácia / obnova. Bez ohľadu na existujúci problém máte v spoločnosti One Day Teeth s.r.o. riešenie.

Bez ohľadu na situáciu, môžeme pacientom ponúknuť ideálne riešenie: implantáty a fixné protézy iba za 24 hodín, bez potreby nákladných a drahých dodatkov a rozšírení!

„TotalFix +“, ktorý sa prvýkrát predstavil na Slovensku, tiež v spoločnosti One day Teeth s.r.o, je určený pre rovnakú kategóriu pacientov, pričom rozdiel je komplikáciou vyššej maximálnej úrovne: nadmerne pneumatizované dutiny, ktoré neumožňujú správne predn- zadnu pozycijy konvenčných implantátov.

V tejto situácii kombinujeme tieto typy implantátov s 2 špeciálnymi implantátmi, zygomatickými implantatami, aj pterygo implantatami vloženými do zadnej časti maxilárnej kosti.

„QuadZygoma“ je revolučná technika, ktorú v roku 2013 predstavili odborníci na implantáciu v One Day Teeth s.r.o. Je určená pacientovi s ťažkou atrofiou vo vyššej maximálnej úrovni, s veľkými a nadmerne pneumatizovanými dutinami. Najčastejšie tento typ pacienta nemôže nosiť mobilnú protézu kvôli skutočnosti, že je príliš ťažká (opakovane sa plní a zahusťuje ako atrofia kostí) a stabilné protetické roztoky sú extrémne obmedzené: masívne doplnky s autológnymi kostnými blokmi zhromaždenými extraorálne, často z bedrového hrebeňa (bedra) alebo holennej kosti (nohy).

Špeciálne implantáty majú rôzne aplikácie:

Ortodontické implantáty – používajú sa dočasne a slúžia ako kotva na ťahanie rôznych zubov, ktoré migrujú zo správnej polohy. Migrované zuby predstavujú problém pre budúce implantáty. Implantáty sa vkladajú úplne bezbolestne a presne vďaka 3D navigácii, ktorá je k dispozícii na klinike.

Krátke implantáty – predstavujú uskutočniteľnú alternatívu vertikálneho pridávania, najmä v povinných zadných oblastiach, kde pokročilá resorpcia a nižšia prítomnosť alveolárnych nervov často znemožňujú rozmerové vloženie konvenčných implantátov bez liečby s pridaním kostí.

Zygomatické implantáty – rozmerovo atypické implantáty vložené do zygomatických kostí (líc), keď je maximálna atrofia pokrokom, zlomeným alebo dramatickým spôsobom, čo predstavuje implantáty „poslednej inštancie“, ktoré šetria pacientov od masívnych prírastkov kostí a augmentácií.

V spoločnosti One dat Teeth je vďaka vášni pre stomatológiu a úcta k pacientovi, viac ako 30% ročného zisku reinvestovaných do technológií a približne 10 až 15% do kvalitného lekárskeho vzdelávania. Preto na našich klinikách vždy nájdete najmodernejšiu stomatologickú technológiu: rôzne typy zubných laserov, kancelársku a laboratórnu techniku ​​CAD / CAM, chirurgické mikroskopy a zväčšovacie systémy, piezotómy a mnoho ďalších zariadení určených na zvýšenie presnosti a pracovná rýchlosť, úmerne so znížením rizika, pre lekára a najmä pre pacienta.